BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfötter 9794364
*
nr 979 4364
Bordslampfötter
3 st, olika
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2015
kl 20:48:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 13:47:22
1
250 kr
3/9 22:54:47
2
500 kr
5/9 21:00:35
3
400 kr
5/9 21:00:35
2
450 kr (Budbetjänt)
6/9 12:12:09
4
500 kr
6/9 12:12:09
2
500 kr (Budbetjänt)
7/9 00:51:51
5
600 kr
7/9 09:32:50
6
Vinnande bud
7/9 20:47:22
6
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor olika
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 20:23
-
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 20:47
-
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:41
-
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:42
*
Bordslampfötter
Läs om budbetjänten
nr 979 4364
Bordslampfötter
3 st, olika
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 13:47:22 | 1 | 250 kr |
3/9 22:54:47 | 2 | 500 kr |
5/9 21:00:35 | 3 | 400 kr |
5/9 21:00:35 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
6/9 12:12:09 | 4 | 500 kr |
6/9 12:12:09 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
7/9 00:51:51 | 5 | 600 kr |
7/9 09:32:50 | 6 | Vinnande bud |
7/9 20:47:22 | 6 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor olika
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 20:23 -
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 20:47 -
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:41
-
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:42